پرسش‌های متداول

پرسش‌های متداول در سه بخش اطلاعات لازم «برای خرید»، مواردی مناسب «هنگام خرید» و پرسش‌های پرتکرار «پس از خرید» در زیر قابل مشاهده است. پرسش‌های بیش‌تر را از طریق راه‌های ارتباطی موجود در صفحهٔ تماس با دُکّان در میان بگذارید.

«برای خرید»

– آیا برای خرید از دُکّان نیاز به عضویت در وب‌سایت دارم؟

خیر. کافی‌ست خرید خود را از طریق فرم ثبت سفارشات انجام دهید.

– نحوهٔ خرید از دُکّان به چه صورت است؟

پس از بررسی و انتخاب محصول، از طریق فرم ثبت سفارشات، خرید خود را ثبت می‌کنید تا پشتیبان دُکّان برای ادامهٔ مراحل خرید با شما در تماس باشد. اگر مشکلی در ثبت سفارش داشتید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما آن را مطرح کنید.

– برای پرداخت آنلاین به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

شماره کارت: روی کارت عابر بانک درج شده است.

رمز خرید اینترنتی (رمز دوم) : باید از دستگاه‌های خودپرداز گرفته شود.

کد CVV2: پشت یا روی کارت عابر بانک درج شده است.

تاریخ انقضای کارت: پشت یا روی کارت عابر بانک درج شده است.

– روش‌های خرید از دُکّان چگونه‌اند؟

روش پرداخت در محل: پس از ثبت سفارش توسط شما، محصول مورد نظر برایتان ارسال می‌شود؛ سپس مامور پست/پیک آن را به شما تحویل می‌دهد و وجه آن را از شما دریافت می‌کند.

پرداخت آنلاین: پس از ثبت سفارش و تماس پشتیبان، شمارهٔ کارت مقصد برای واریز وجه را دریافت کرده و پرداخت را صورت می‌دهید. سپس محصول برای شما ارسال شده و مامور پست/پیک آن را به شما تحویل می‌دهد.

– آیا باید تمام کادرهایی که در صفحهٔ ثبت سفارش موجود است را پر کرد؟

خیر. تنها پر کردن کادرهایی که علامت ستاره (*) دارند ضروری است. اما پر کردن تمام کادرها همیشه بهتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر مامور پست در تحویل بسته، نیاز به هماهنگی با شما داشته باشد، بهتر است اطلاعاتتان کامل باشد.

«هنگام خرید»

– هزینهٔ پست به عهدهٔ خریدار است؟

خیر. تمام محصولات دُکّان به شکل رایگان برای تمام نقاط ایران ارسال می‌شوند و مبلغ درج شده برای محصولات، پرداختی نهایی شما خواهد بود.

– سفارش من بعد از چه مدتی به دستم می‌رسد؟

سفارشات در تهران با فاصلهٔ یک روز کاری به مقصد می‌رسند. این زمان برای شهرستان‌ها بین ۲ تا ۵ روز کاری خواهد بود.

– آیا امکان خرید حضوری وجود دارد؟

خیر. تنها روش خرید محصولات، به شیوهٔ ارسال پستی یا از طریق پیک در تهران است.

– آیا می‌توان از این فروشگاه برای دوستان و آشنایان هدیه فرستاد؟

بله. برای این منظور محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید، مشخصات و آدرس فرد مورد نظر را وارد نمایید. پس از تماس پشتیبان دُکّان، وجه کالا را قبل از ارسال واریز می‌کنید تا محصول مد نظر به آدرس درخواستی شما ارسال شود.

امکان ارسال این‌گونه سفارشات به شکل «پرداخت در محل» وجود ندارد چرا که اشکالاتی در این میان به وجود خواهد آمد. یک این‌که همان‌طور که از اسم «هدیه» بر می‌آید، لازم است هدیه دهنده که شما باشید مبلغ محصول را پرداخت کند و با روش «پرداخت در محل»، مبلغ سفارش از هدیه‌گیرنده دریافت خواهد شد. دوم، از آن‌جا که شخص هدیه‌گیرنده از ثبت چنین سفارشی آگاه نیست، از قبول محصول خودداری خواهد کرد و سفارش برگشت می‌خورد.

«پس از خرید»

– چگونه مطمئن شوم سفارش من ثبت شده است؟

در صورتی که پس از تکمیل و ارسال فرم، پیام «سفارش شما به درستی ثبت شد» را دریافت کردید، بدین معناست که سفارش شما با موفقیت ثبت شده است. پس از سفارش، پشتیبان دُکّان با شما به صورت تلفنی در تماس خواهد بود.

– چگونه از وضعیت سفارشم با خبر شوم و آن را رهگیری کنم؟

تا راه‌اندازی سیستم پیگیری آنلاین، از طریق راه‌های ارتباطی موجود با دُکّان در ارتباط باشید. شما را از آخرین وضعیت محصول مطلع خواهیم ساخت.

– اگر مامور پست مراجعه کند و کسی در محل نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورت عدم حضور خریدار در محل، موزع مربوطه پس از ۲۴ ساعت برای بار دوم به محل مراجعه و در صورت عدم حضور با اعلام کتبی، کالا را در باجه معطلهٔ ادارهٔ پست، جهت مراجعهٔ خریدار نگه می‌دارد و در صورت عدم مراجعهٔ خریدار بعد از ۴۸ ساعت، ادارهٔ پست اقدام به برگشت زدن کالا به فروشنده خواهد کرد.

توجه داشته باشید که مراحل مذکور، پروسهٔ قانونی برگشت زدن محصول است، اما تجربه ثابت کرده است که این پروسه کم‌تر به شکل کامل اجرا می‌شود. از این رو، بهترین حالت، حضور در محل خواهد بود. برای این منظور همیشه آدرسی را ثبت کنید که می‌دانید خودتان یا آشنایانتان در طول ساعات اداری در آن‌جا حضور خواهید داشت.

– محصول خریداری شده مشکل دارد. چه باید کرد؟

از طریق یکی از راه‌های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما موضوع را اطلاع دهید. سفارش شما بدون هیچ‌گونه وجه اضافی مجددا ارسال خواهد شد.

– محصول من به دستم نرسیده است. چه باید کرد؟

اگر سفارش شما پس از گذشت ۱۰ روز به دستتان نرسیده، از طریق یکی از راه‌های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما اطلاع دهید تا سفارش مورد نظر شما پیگیری شود و در صورت نیاز محصول مجددا ارسال شود.

کم‌کاری شرکت پست، برگشت خوردن محصول بدون اطلاع شما، عدم قبول محصول از سوی خانواده، هم‌خانه‌ای یا همکار شما می‌تواند از دلایل نرسیدن محصول‌تان باشد.